Sun Dalyan – Yeni Adet

ESKİKÖY’E YENİ ADET KULLANMA KILAVUZU:)

Doğa dostu organik yaşam alanımıza hoş geldin ?
Şu andan itibaren doğayla ve güzelliklerle başbaşa anların başlıyor.herşey harikulade olsun.

BURDA YAŞAM :
çocuklarınla gelmiş olabilirsin..çocuklarının doğayı tanımasını istiyorsundur mutlaka..en iyi eğitmen sensin..çocuklarının diğer canlılarla uyum içinde yaşamasına özen göster lütfen.
hayvanlarınla gelmiş olabilirsin..dostların burda istediğini yapmakta özgür ama lütfen diğer canlılara zarar ve rahatsızlık vermeden..burda sorumluluk tam anlamıyla sende..
burası şifalandırıcı şaman törenlerinden yogaya tangodan spora aklına gelebilicek bütün kaliteli yaşam felsefesindeki insanların sık sık uğradığı bir özel koruma bölgesi :)..dilersen sen de bu tip bir grupla bugüne dek yaptıklarının ötesinde bi yaşam biçimi deneyimleyebilirsin..evrensel enerjinin en yüksek olduğu kadim ? okaliptüsümüzün altında sahnemizden bahçelerimize dek 12 dönüm alan içinde ister kendi bireyselliğini ister birlikte olduğun kişilerle gerçek doğal hayatın güzelliklerini doyasıya yaşayabilirsin.

sabah kahvaltımız 08.00-11.00 arasında..zaten 10.00’da çevre turlarının çoğu başlamış oluyor.
çevre turları sırasında nerdeyse hep katışıksız doğanın içinde olucaksin .. çok az ihtimalle de olsa gittiğin herhangi bir yerde hatta burda bile yılan-akrep dahil karşına çıkabilir..biz burda katran dahil pek çok güvenlik önlemi uyguluyoruz ve ilkyardım eğitimliyiz ama yine de sen de dikkatli ol..güneş batarkenden itibaren yaklaşık 1 saat bütün bölgede sivrisineklerin beslenme saati..biz organik önlemler aldık bayağı da etkili ama yine de aklında bulunsun..bu demek değildir ki ”ya biz nereye geldik” :)..bunlar sadece gerçekçi hatırlatmalar..konunun özü şu:burası dünya üzerindeki en önemli kuş yaşam alanlarından biri -ingilizler tam da buraya kuş gözlem turları düzenliyor- ve endemik sığla ağacı orman bölgesii biri.kedimiz ”şans” ,hindimiz ”müfettiş” ve tavuklarımız dahil pek çok hayvan dostumuzu sevmeye ve her an etrafında endemik ya da az bulunan kuş ya da bitkileri ve ağaçları görmeye hazır ol ?
lütfen gazlı içecek ve pet şişede su benzeri şeyler içeri sokma.bizde zaten özel olarak çifte arıtılmış suyumuzu içebiliyorsun.
biliyorsundur burası Yeditepe Üniversitesi Biogenetik bölümü gözetimi ve Egetar Serifikasyon sistemiyle Almanya laboratuarlarından uluslararası organik sertifikalı bi yer..lütfen poşet kullanma ve yere sigara izmariti dahil inorganik herhangi bir şey atma.bi anda 3 yılımızı heba edebilirsin..organik ürün diyenlere de ”sertifikalarını görmeden” inanma.

havuzumuz çok büyük değil ve klorunu çok az atıyoruz..malum organik yaşam alanı resmi izinler sınırlarına uyularak yaptık onları..ama keyfini günün-ya da gecenin istediğin saati ? – çıkarabilirsin..tabi diğer canlıları rahatsız etmeden ve havuz kurallarını gözeterek..önce sağlık ?

SANAT ÖNEMLİ: projeksiyon sistemimizde gece sineması izleyebilirsin-seçim senden- internet erişimin sayesinde kendi müziğini de dinleyebilirsin..biz zaten dinlendirici ve farklı bi müzik yayını yapıyoruz ; Joy Fm özel seçkilerimizi çalıyoruz.farkındaysan tv.dan hiç bahsetmedik..çünkü organik yaşam alanımızda inorganik bişey sokmuyoruz demiştik ya hani..işte o yüzden tv. de izlemiyoruz burda ?

SPOR ÖNEMLİ : Eucalyptus Powerfield’de antrenman ücretsiz.. ama yürüyüş koşu hatta Dalyandan kiralayabileceğin bisikletlerle ya da atlarla etrafı mutlaka iyice bi gez ve hatta günlük sporunu mutlaka yap..
lütfen oda temizliği konusunda bizi bilgilendir.çevreye duyarlılığınla başbaşasın ;)..ne kadar çok ve gereksiz kirletirsen o kadar çevreyi üzersin.

YEMEK OLAYINI NASIL YAPSAK ?
sabah kahvaltısı,öğle ve akşam yemeklerini bizde yiyebilirsin.ayrıca doğal balımız ve diğer ürünlerimizi ve uygun fiyatlarını mutlaka sor ..giderken yanına alman organik damak tadını sürdürürmeni sağlar..

NERELERE VE NASIL GİTMELİ?
çevre gez gez bitmez rotalarla dolu..Dalyan merkezden başlayarak kanallar-İztuzu plajları-tekneyle Ekincik-Kargıcak-Köyceğiz-Sultaniye-Göcek turları yapabilir araba kiralayıp Yuvarlakçay-Akyaka hatta Fethiye ya da Marmaris gezileri yapabilirsin.sor bize en uygunlarını anlatırız.

bunları yapmak için dalyan merkeze 1 kişiden 4 kişiye kadar servis ücretlerimiz de şöyle..
Ortaca’dan ilk gelişinizde ulaşımınız ücretsiz karşılanıyor ?
Havaalanindan servisle 15 km uzaklikta Ortaca’ya gelişinizden sonra 15 dk.da yerimize ulaşım.tesisimizde acik kapali otopark da var.

domates-patlıcan-kabak-kavun-karpuz-üzüm ve diğer organik bahçe ürünlerimiz ve deniz börülcesi-kekik-adaçayı-meneviş filizi-semizotu gibi yöresel ürünler ; günlük organik olmayan ürünlerin istanbul günlük pazar fiyatıyla aynıdır.ürünleri ve fiyatları sorunuz.
içki ruhsatı vermediler o yüzden biz satmıyoruz ama siz kendi içkinizi alıp getirip içebilirsiniz.

burda internet çok kuvvetli diil ama telefonunda internet paketin varsa sana destek olur . zaten cennetin içindesin doğanın keyfini sür ?
yapmak istediğin herşey için bize önceden söylemen yeter.burda neco , telefonun diğer ucunda neco mutlaka halledicektir;)