Sun Dalyan – Yeni Adet en

ESKİKÖY’E YENİ ADET KULLANMA KILAVUZU 🙂

Doğa dostu organik yaşam alanımıza hoş geldin ?
Şu andan itibaren doğayla ve güzelliklerle baş başa anların başlıyor. Her şey harikulade olsun.

BURADA YAŞAM :
Çocuklarınla gelmiş olabilirsin. Çocuklarının doğayı tanımasını istiyorsundur mutlaka. En iyi eğitmen sensin. Çocuklarının diğer canlılarla uyum içinde yaşamasına özen göster lütfen.
Hayvanlarınla gelmiş olabilirsin. Dostların burada istediğini yapmakta özgür tabii; ki diğer canlılara zarar ve rahatsızlık vermeden. Burada sorumluluk tam anlamıyla sende.
Burası şifa verici şaman törenlerinden yogaya tangodan spora aklına gelebilecek bütün kaliteli yaşam felsefesindeki insanların sık sık uğradığı bir özel koruma bölgesi. Dilersen sen de bu tip bir grupla bugüne dek yaptıklarının ötesinde bir yaşam biçimi deneyimleyebilirsin. Evrensel enerjinin en yüksek olduğu kadim okaliptusumuzun altında sahnemizden bahçelerimize dek 12 dönüm alan içinde ister kendi bireyselliğini ister birlikte olduğun kişilerle gerçek doğal hayatın güzelliklerini doyasıya yaşayabilirsin.

Sabah kahvaltımız 08.00-11.00 arasında. Zaten 10.00’da çevre turlarının çoğu başlamış oluyor.
Çevre turları sırasında neredeyse hep katışıksız doğanın içinde olacaksın. Güneş batımından itibaren yaklaşık 1 saat bütün bölgede sivrisineklerin beslenme saati. Biz bayağı da etkili organik önlemler aldık ama yine de aklında bulunsun. Bunlar sadece gerçekçi hatırlatmalar. Konunun özü şu: Burası dünya üzerindeki en önemli kuş yaşam alanlarından birisi – İngilizler tam da buraya kuş gözlem turları düzenliyor- ve endemik sığla ağacı orman bölgesi birisi. Köpeklerimiz “Blue”, “Pançi” ve “Pandi” ile kedimiz ”Pamuk” ve tavuklarımız dahil pek çok hayvan dostumuzu sevmeye ve her an etrafında endemik kuş türlerini, bitkilerini ve ağaçları görmeye hazır ol.
Lütfen gazlı içecek ve pet şişede su benzeri şeyleri içeri sokma. Bizde zaten özel olarak çifte arıtılmış suyumuzu içebiliyorsun.
Biliyorsundur burası Yeditepe Üniversitesi Biogenetik bölümü gözetimi ve Egetar Serifikasyon sistemiyle Almanya laboratuarlarından uluslararası organik sertifikalı bir yer. Lütfen poşet kullanma ve yere sigara izmariti dahil inorganik herhangi bir şey atma. Bir anda yıllarca süren emeği heba edebilirsin. Organik ürün diyenlere de ”sertifikalarını görmeden” inanma.

Havuzumuz çok büyük değil. Klorunu gerektiği ölçüde ve çok az atıyoruz. Keyfini günün ya da gecenin istediğin vakti çıkarabilirsin. Tabii diğer canlıları rahatsız etmeden ve havuz kurallarını gözeterek.

SANAT ÖNEMLİ: Projeksiyon sistemimizde gece sineması izleyebilirsin, seçim senin, internet erişimin sayesinde kendi müziğini de dinleyebilirsin. Biz zaten dinlendirici ve farklı bir müzik yayını yapıyoruz ; Joy Fm özel seçkilerimizi çalıyoruz.

SPOR ÖNEMLİ : Eucalyptus Powerfield’de antrenman ücretsiz. Ama yürüyüş ve koşu hatta Dalyandan kiralayabileceğin bisikletlerle ya da atlarla etrafı mutlaka iyice bi gez ve günlük sporunu mutlaka yap.
Lütfen oda temizliği konusunda bizi bilgilendir. Çevreye duyarlılığınla baş başasın. 😉 Ne kadar çok ve gereksiz kirletirsen o kadar çevreyi üzersin.

YEMEK OLAYINI NASIL YAPSAK ?
Sabah kahvaltısı,öğle ve akşam yemeklerini bizde yiyebilirsin. Ayrıca doğal balımız ve diğer ürünlerimizi ve uygun fiyatlarını mutlaka sor. Giderken yanına alman organik damak tadını sürdürmeni sağlar.

NERELERE VE NASIL GİTMELİ?
Çevre gez gez bitmez rotalarla dolu. Dalyan merkezden başlayarak kanallar-İztuzu plajları, tekneyle Ekincik-Kargıcak-Köyceğiz-Sultaniye-Göcek turları yapabilir araba kiralayıp Yuvarlakçay-Akyaka hatta Fethiye ya da Marmaris gezileri yapabilirsin. Sor bize en uygunlarını anlatırız.

Bütün bunları yapabilmen için her sabah 10.00 ve akşam 18.00 saatlerinde otelimizden Dalyan merkeze ücretsiz servisimiz kalkıyor.
Ortaca’dan ilk gelişinizde ulaşımınız ücretsiz karşılanıyor.
Hava alanından servisle 15 km uzaklıkta Ortaca’ya gelişinizden sonra 15 dakikada yerimize ulaşım mevcut. Tesisimizde açık otopark da var.

Domates, patlıcan, kabak, kavun, karpuz, üzüm ve diğer organik bahçe ürünlerimiz ve deniz börülcesi, kekik, ada çayı, meneviş filizi-semizotu gibi yöresel ürünler ; günlük organik olmayan ürünlerin İstanbul günlük pazar fiyatıyla aynıdır. Ürünleri ve fiyatlarını sorunuz.

Burada internet çok kuvvetli değil ama telefonunda internet paketin varsa sana destek olur. Zaten cennetin içindesin doğanın keyfini sür!
Yapmak istediğin her şey için bize önceden haber vermen yeterli, yardımcı olmak için elimizden geleni yaparız. 😉